Výrobní zakázky lze tvořit:
Touto úlohou je umožněno v dialogovém režimu generovat výrobní zakázky přímo z konkrétních prodejních objednávek. V tomto případě se vstupní údaje přebírají z dané prodejní objednávky, tj. výrobek, množství a termín.
Výsledky návrhu výrobních zakázek je možno ovlivnit nastavením způsobu výpočtu návrhu – BEZ/S zohledněním stavu skladů, BEZ/S zohledněním rozpracované výroby. Při tomto způsobu zpracování se provádí tzv. kusovníkový rozpad, tj. provede se návrh jak na finální výrobky uvedené na prodejních objednávek, tak na potřebné komponenty/dílce/polotovary.
Do výsledku je možno zahrnout i návrh na nakupované materiály.
Touto úlohou je v dávkovém režimu umožněno transformovat jednotlivé prodejní objednávky do výrobních zakázek. Při transformaci se zachovává stejné číslování zakázek, tj. Prodejní objednávka = Výrobní zakázka.
Prodejní objednávky, které již byly transformovány jsou označeny jako „převedené“.
Při transformaci se standardně vytváří TPV Zakázky. Při tomto způsobu zpracování se však neprovádí kusovníkový rozpad.
Výsledky propočtu potřeb (MRP kalkulace) jsou podkladem pro Návrhy výrobních zakázek. Tyto lze ještě operativně měnit či upravovat (právě na úrovni výrobních návrhů), ze kterých se následně provádí vlastní tvorba zakázek.
Při operativních změnách v návrzích se však již nerespektuje tzv. kusovníkový rozpad směrem dolů, tj. úprava v návrhu na finální výrobek neprovede patřičnou úpravu vstupujících vyráběných dílů či materiálů.
Touto úlohou se výrobní zakázky pořizují ručně. Při tomto způsobu zpracování se všechny údaje samostatně pořizují, tj. založení jednotlivých řádků zakázek, zadání výrobku, stanovení termínu a potřebného množství. Je-li k zadaným výrobkům k dispozici standardní TPV, je možno přes samostatnou funkci vytvářet TPV Zakázky.
Při tomto způsobu zpracování se neprovádí kusovníkový rozpad.