Kalendář svátků
Záznam v této tabulce vyjadřuje, na které dny v příslušném roce padnou svátky (tzv. státní svátky a ostatní svátky dle zákona 245/2000 Sb.). Dále jsou zde údaje o začátku a konci letního času. Lze zadat až 15 dat svátků v roce, na pořadí vyplnění nezáleží, ale kvůli přehlednosti se doporučuje je vyplňovat chronologicky.
Číslo svátků – určuje nenulové číslo svátků. Pro každý rok by v této tabulce měl být minimálně záznam s číslem svátků 1, to je základní záznam, podle které se určují svátky v běžných případech. V podsystému Mzdy je v určitých případech potřeba používat i další nastavení svátků (pro nepřetržité směny, pro cizince apod.), v takovém případě lze pro jeden rok vytvořit víc vět rozlišených číslem svátků.
Začátek a konec letního času – položka udává datum a čas začátku a konce letního času. Tato hodnota se používá v podsystému Mzdy pro výpočet délky směny. Pracovní směna, která padne do této hodiny, bude ve vygenerovaném kalendáři o hodinu kratší či delší. Pokud tento datum zde není vyplněn, pak se žádná směna při generování příslušných kalendářů nebude takto zkracovat či prodlužovat.
Nepřetržitý provoz – označuje, zda je tato věta svátků určena ke kalendáři pro nepřetržitý provoz, tj. kde se pracuje i ve svátky. Platné hodnoty zadání jsou „A“ (nepřetržitý provoz Ano) nebo mezera (nepřetržitý provoz není). Hodnota se používá v podsystému Mzdy. Uplatní se při generování turnusového kalendáře pro dny, na které by měla při pravidelném střídání směn připadnout pracovní směna, ale tento den je zároveň svátek (datum je uvedený v této větě jako svátek). Podle tohoto nastavení se pak takovém případě buď vygeneruje pracovní směna (při nepřetržitém provozu), kdy kromě normální mzdy náleží zaměstnancům ještě příplatek za svátek. Nebo se naopak vygeneruje směna nepracovní, kdy se nepracuje, ale počítá se za ní dělníkům náhrada apod.
Poznámka – položka nemá žádný speciální význam, lze sem psát jakýkoli text.