Orsoft Doku
Dokumentace a nápověda pro IS Orsoft Open

Generátor výstupů

Skupina úloh Základní části - Generátor výstupů OOM. Jedná se o vlastní produkt Ortexu (OOM = Ortex Output Manager) určený pro interaktivní navrhování a generování různých typů výstupů, zejména tiskových sestav.

Generátor výstupů umožňuje servisním pracovníkům Ortexu nebo přímo uživatelům Orsoftu vytvářet operativně tiskové sestavy i jiné výstupy dle specifických požadavků. Podmínkou pro použití generátoru je existence datových slovníků (*.oom) k datovým souborům. Slovníky jsou součástí běžné dodávky jednotlivých podsystémů a obsahují popis struktury souborů vygenerované ze standardních cobolských popisů datových struktur. Dalšími možnostmi Generátoru výstupů jsou např. exporty do databázových formátů nebo práce s formuláři.

Generátor výstupů má dvě části, a to Generátor a Návrhář. Generátor je standardní součástí Základní části (knihovna oom.lbr), Návrhář (knihovna oomn.lbr) je skupina úloh distribuovaná zvlášť. Generátor umožňuje tisknout sestavy nebo jiné výstupy dle již existujících návrhů výstupů. Návrhář umožňuje tyto návrhy vytvářet nebo upravovat.

Kompletní Generátor a Návrhář lze spustit z volby 2-m. Pokud se mají pouze spouštět sestavy, lze toto provést přes ALT+U, kdy se nabídnou k tisku uživatelské sestavy aktuálního podsystému.

Detailní popis Návrháře výstupů je předmětem samostatné příručky.