Orsoft Doku
Dokumentace a nápověda pro IS Orsoft Open

Aktualizace spolehlivosti plátců DPH

Tato volba slouží k aktualizaci příznaku spolehlivosti plátce DPH v Adresáři Orsoftu Open (tabulka O6A).

Volba vyžaduje verzi Javy alespoň 1.8.0_112.

Volba dále vyžaduje certifikát „DigiCert Global Root G2“ (digicertglobalrootg2). Tento certifikát musí být obsažen v seznamu ve volbě Kmenová data/Parametry/Konfigurace/Trusted certifikáty. Pokud tam není, je potřeba jej doplnit z tamtéž volbou Další nabídka/Import certifikátu pro ADIS-MFČR a poté restartovat server Orsoftu Open.

Od 7.11.2018 volba dále vyžaduje certifikát „DigiCert High Assurance EV Root CA“ (digicerthighassuranceevrootca). Pokud certifikát chybí, je potřeba jej doplnit volbou Další nabídka/Import certifikátu pro státní pokladna, ARES pro PAP, Registr plátců DPH a restartovat server Orsoftu Open.

Po jejím spuštění se kontrolují firmy v adresáři na webový Registr plátců DPH, kde se vyhledávají podle DIČ, a aktualizuje se příznak nespolehlivý plátce DPH v adresáři (O6A) na hodnotu ANO, NE nebo NENALEZEN. Přitom se současně aktualizuje příznak zveřejnění účtů v bankovních spojeních (tabulka O6A1).

Při praktickém provozu se doporučuje provádět doplnění každodenně nočním dávkovým spuštěním úlohy. Parametry pro dávkové spuštění této úlohy jsou:

beanName = o6aDao

parametry = aktualizaceSpolehlivostiPlatcuDPH

Pro odeslání reportu mailem:

parametry = aktualizaceSpolehlivostiPlatcuDPH [prijemciMailu]

kde prijemciMailu je seznam osob a/nebo mailových adres, oddělených čárkami, bez mezer, např. 23,jan.novak@gmail.com.

Vzorová dávka batch_o_aktSpolPlatDPH.cmd je umístěna v adresáři vzor/opensrv/data/davky.

-

Informace o stavu spolehlivosti plátců DPH

Datum poslední úspěšné aktualizace spolehlivosti plátců DPH lze sledovat na Informační obrazovce na panelu Stav rejstříků. (Informační obrazovka a její panely jsou volitelné funkce, jejich zobrazování lze individuálně nastavit.)